התחבר לחשבונך
יצירת חשבון

כשלומדים לשאול את השאלות הנכונות, אפשר לראיין בצורה מקצועית ולקבל החלטות מדויקות, בקלות


הכשרת ראיון התנהגותי - מצבי
למנהלים מגייסים

מחקרים מצאו: ראיון התנהגותי-מצבי הוא כלי הראיון בעל תוקף הניבוי הגבוה ביותר.
 ההדרכה שאני מציעה למנהלים ומראיינים בארגון מייצרת סטנדרטיזציה בארגון. שפה אחת ושיטה אחת להתכונן לראיין ולנהל ראיון שמשותפת לכל המראיינים השונים.
השיטה מאפשרת לשלב בתהליך הראיון מגוון מראיינים, עובדים ומנהלים חדשים, שלוקחים חלק בשיח ממוקד בין מגוון מראיינים.
ההדרכה מועברת ב"זום" או פנים אל פנים, מותאמת לשעות הנוחות לארגון ויוצרת כך למידה עמוקה.
המטרה שלי היא לתת למשתתפים שיטה, כלומר "חכות ולא דגים". השיטה שלי פשוטה להטמעה (אם כי דורשת שינוי הרגלים למראיינים ותיקים). אני מציעה כלים פרקטיים לתהליך ההכנה לראיון וניהול הראיון, כדי להפוך את המראיינים לעצמאיים בהכנה לראיונות עומק ובניהולם. בשורה התחתונה, מראיינים שמצליחים לקבל החלטות בביטחון, לא רק לגבי תשובה חיובית אלא גם לגבי תשובות שליליות, בשלבים מוקדמים יותר בתהליך, חוסכים זמן ומכניסים לארגון אנשים מדויקים ומתאימים יותר.
רוצה לשמוע עוד? זה הזמן לתאם איתי שיחה קצרה ונתקדם משם


הכשרת ראיון התנהגותי - מצבי
למשאבי אנוש

סדנה שמתנהלת אחת לרבעון מחוץ לארגון ומצטרפים אליה נציגי גיוס ומשאבי אנוש ממגוון ארגונים. המחזור הקרוב ייפתח ב 6-באוקטובר-2021
ההדרכה כוללת 6 מפגשים בזום , ומטרתה לא רק ללמד את שיטת הראיון ההתנהגותי-מצבי לעומק, אלא גם לתת כלים לעבודה עם מנהלים מגייסים, לליווי ולהטמעת השיטה בארגון.
ההמלצה החמה שלי היא להביא את השיטה לארגון גם לצוות הגיוס וגם לצוות המנהלים כדי לייצר שפה אחידה ושיטת עבודה משותפת לכל הארגון.


עיצוב מחדש של תהליך הראיונות לתפקיד ספציפי והכשרת המנהלים המגייסים

ליווי אחרי הדרכת המנהלים או בעבודה אישית עם המנהלים המגייסים. ניתן להתאים את התהליך לצורכי הארגון, במודל אונליין או "פנים אל פנים".
המשתתפים יקבלו כלים פרקטיים - שאלון לסינון מקדים, שאלון לראיון עומק, בצורה מותאמת לארגון, כדי לנהל את תהליך המיון והראיונות בצורה המדויקת והאפקטיבית ביותר עבורכם.
מעניין אותך? זה הזמן לדבר


ייעוץ לגיוס לארגונים שצריכים לבנות מחדש את תהליכי הגיוס:

אם אתם צריכים לצמוח במהירות יותר גדולה מקצב הגיוס, ומצאת את עצמך ואת הצוות נתקעים בלי מספיק מועמדים, אם תהליך המיון לא מספיק מהיר, או כל שלב אחר בתהליך "תקוע", אני מזמינה אותך לשיחת ייעוץ קצרה כדי לבדוק אם נוכל לעבוד ביחד.
אנחנו מלווים היום ארגונים לעיצוב מחדש של תהליכי הגיוס שיהיו יותר אפקטיביים, יעילים, מקצועיים ומדויקים. השינוי בתהליכים מתרחש בזמן קצרצר והתוצאות מדברות בעד עצמן.
מעניין אותך? זה הזמן לדבר, אני מזמינה אותך לתאם איתי שיחה קצרה דרך הכפתור כאן למטה

בין לקוחותינו הנהדרים:

דילוג לתוכן