fbpx

מורית רוזן

הסיפור שלי: מורית

אני מאמינה באור המיוחד שיש בכל אחת ואחד מאיתנו, בדיוק כמו שאמר הרב קוק.

אבל, אני יודעת שאחד הדברים הקשים ביותר בעולם הוא לנבא את ההתנהגות האנושית. להבין מי האדם המיוחד שנמצא מולי בראיון. (לא סתם נותנים פרסי נובל על פיצוח היכולת לנבא התנהגות אנושית).

כדי לעצב תהליכי גיוס מדויקים צריך לשלב הקשבה עמוקה למועמדים שלכם, הבנה מדויקת להשפעות הסביבתיות, לתקופה ולשוק ולבנות תהליך מקצועי מורכב ומובנה, שמתאים לארגון הספציפי שלך.  

לקח לי 25+ שנים בתעשיית הגיוס לגלות שמה שאני הכי אוהבת לעשות (ואומרים לי שאני עושה מצוין), זה לתת לארגונים כלים לבנות תהליכי גיוס מקצועיים.

תהליכים שמתחילים במשיכת המועמדים הנכונים לארגון גם בתקופות שהשוק הוא "שוק של מועמדים", ומסתיימים בניהול ראיון התנהגותי-מצבי מדויק ומובנה, שממיין ומסנן רק את האנשים הכי מתאימים לארגון.

תהליך שמאפשר לאנשים להאיר את האור הייחודי שלהם, בארגון שמדויק עבורם.

צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר

כמו קורות חיים או אם הייתי צריכה לספר לך קצת על עצמי 😉:

יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה (בהצטיינות) ותואר שני בקרימינולוגיה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1991-1996). בין 2003-2005 למדתי והוסמכתי בהנחיית קבוצות במכון ציפורי (שכבר לא קיים), בהנחייתם של נאוה רוזנווסר וויקטור שבאר הפנטסטיים.

אני אמא של אוֹרִי, טום ואייל, גרושה (פעמיים). למרות שכבר יותר מ-24 שנים אני גרה בגן יבנה, אני עדיין גאה להציג את עצמי כירושלמית בדם. זה כנראה תואר שלא מוותרים עליו בקלות. 

בין 1997-2006 עבדתי באינטל קרית גת במגוון תפקידים בצוות ההקמה של משאבי אנוש במפעל הראשון בק"ג – Fab18. בין השאר ניהלתי את צוות הגיוס של מפעלי אינטל בישראל ואת צוות היועצים הארגוניים (hrbp) במפעל בקרית גת.

כשעזבתי את אינטל הבנתי שאספתי מספיק כלים כדי להיות עצמאית והקמתי את העסק הראשון שלי בעולם הגיוס (HRD), ובמסגרתו את כנסי הגיוס הראשונים בארץ וקהילת הגיוס.

ב-2012 נכנסתי לפרק של כשלוש שנים בהן ליוויתי כ-150 בעלי עסקים כמנטורית עסקית. בשנתיים הראשונות כמנטורית מטעם "הרדוף ליווי עסקי" ואח"כ בעסק שלי (שנקרא "לדייק").

חזרתי בתשובה בשמחה, אמונה ואהבה רבה, ב-2015 ~ וזה סיפור שכנראה יום יגיע ואספר גם אותו. אני מתרגשת מאד לגלות את השורשים שלי ביהדות וגם בדת. אחרי הגירושין הורדתי את כיסוי הראש, לכן בחלק מהתמונות אני עם ובחלק בלי :).

ב-2016 הקמתי את "מורית" ואת הדף והקהילה של "מורית. מנהיגות בגיוס" ו"פתרונות לאתגרי גיוס" (בוואטסאפ).

אחד העקרונות שליוו את "מורית" מההתחלה היה להקים קהילה חזקה של מגייסות ומגייסים, של מנהלות ומנהלי גיוס, דרך הנגשה של ידע מקצועי רב – בחינם. קיימנו ימי עיון חינמיים, עשרות וובינרים ומאות שעות הדרכה חינמיות למגייסים וגם למחפשי עבודה. האתר הזה הוא הדובדבן שריכזתי לתוכו את התכנים הטובים ביותר שלי – עבורכם.

אני מפעילה היום עשרות קבוצות וואטסאפ לאנשי ונשות מקצוע בקהילת הגיוס ומייצרים מדי יום זירה שיש בה פתרונות להרבה מאד אתגרי גיוס.

25+ שנים סה"כ שאני בתעשיית משאבי אנוש / הגיוס, מתוכן 17 שנים כבעלת עסק ויזמית, ואני מאוהבת בעסק שלי, בלקוחות שאני עובדת איתם ומתרגשת פה כל בוקר מחדש.

המקום שהכי כייף לי בעולם, בהדרכת קבוצה איך לראיין

מורית קלוטה

מה זה מורית?

קוראים לי מורית, על שם המורית הקלוטה. צמח מיוחד ודי נדיר ממשפחת הסוככיים. הסיפור המשפחתי הוא שאמא שלי בחרה לי את השם (למרות שאבא שלי ז"ל היה הבוטנאי במשפחה). הוא הופתע אבל שמח והתחבר ואפילו הביא לה מורית (יבשה) לבית החולים. 

כמה דברים שמיוחדים במורית – בשנים הראשונות אחרי שזורעים אותה, היא מוציאה רק עלים. כמו עשב "סתם". אבל בין השנה השנייה לרביעית (2-4) יוצא עמוד התפרחת המפואר הזה. לקראת הקיץ הוא מתייבש ואם קוטפים אותו בנקודה שיבש, אפשר לשים לקישוט בבית, "כמו קוץ" אבל לא קוץ.

אני מתחברת לתהליך ההתפתחות הזה. להשרייה באדמה עד שיוצא עמוד התפרחת. מרגישה שיש בי הרבה מהמורית גם בחיים ביום יום.

אני מאד אוהבת את השם שלי – וכבר שנים "אוספת" מוריתיות שאני פוגשת בדרך. חלק לא קטן מהם מסתבר נמצאות בעולם משאבי האנוש 🙂

נרשמת כבר לדיוור של מורית על
גיוס עובדים?

This popup is the registration for Morit's Hebrew newsletter. If you don't read Hebrew, just click the X above.

אם גיוס עובדים מעניין אותך, הדיוור של מורית יתן לך רעיונות חדשים, תובנות מפתיעות וגישה למידע מעודכן בתחום. מורית שולחת הרבה מידע בשבילך, כדי לעזור לך להישאר בקצב מהיר ולהתעדכן בחדש בתחום לפני כולם (גם בזמן המלחמה)

דילוג לתוכן