התחבר לחשבונך
יצירת חשבון

איך לא להירדם בראיון

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כשמראיינת יושבת ליום ראיונות, אחד אחרי השני נכנסים ויוצאים מועמדים, ואם היא מהמראיינות השקטות שאומרות "אהמממ… אהממממ" ומחכות בשקט עד שהמועמד/ת תסיים את דבריה, כמעט בלתי נמנע שהיא תתחיל לפהק או תתעייף והמחשבה שלה תנדוד (לילדים / לב/ת זוג / לחבר/ה במצוקה / לצהריים / לכביסה בבית וכו').

כשהמחשבה שלנו נודדת, אין שום סיכוי לייצר תחושה טובה אצל המועמד/ת שמולך. היכולת למשוך ו"למכור" את הארגון והתפקיד כשהמועמדים מרגישים שהם משעממים אותך היא מאד קטנה. רוב הסיכויים שפשוט יקומו ויעזבו.

אז מה עושים אם יש לך יום ראיונות ארוך? בכל ראיון מקפידים להיות מאד מאד אקטיביים. לשאול הרבה. ממש כל 2-3 משפטים. שאלות מאד קטנות שממוקדות בהתנהגות פרקטית בעבר. לחקור ולחפור בהיסטוריה של המועמדים ובדוגמאות עצמן.

שאלות כמו: מתי זה קרה? איך דיברתם – בטלפון/ במייל? איפה את היית כשזה קרה? ואז מה עשית? ואז מה קרה? ואז איך הוא הגיב? ואיך אתה הגבת?
המון שאלות קטנות שנכנסות לתוך הסיפור והשיחה, ישאירו אותך מעורבת בסיפור ולא יתנו לך להירדם ולהתנתק. כלל האצבע שלי הוא לפחות 10 שאלות/התערבויות בכל דוגמא שמועמד/ת מספר/ת לך. שתפ/י אותי, זוכר/ת פעם שנרדמת ככה למועמדים? מתחברים לתחושה שלי או לשיטה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
התפתחות אישית
לדייק

אם הייתי שואלת אותך מה חשוב לך להשיג בראיונות שלך, אני מניחה ש"לדייק" בניבוי שלך לגבי ההתאמה של המועמדים היה יעד מתאים. בד"כ מראיינים שאני פוגשת

ראיון התנהגותי
10 דקות לפני הראיון הבא שלך

כשאנשים שומעים שיש שיטה לראיון, והיא מובנית ונשענת על הכנה מראש, הם חושבים לפעמים שזה ממש כבד ועמוק ומורכב. אבל האמת היא שאפשר גם ב-10

ראיון התנהגותי
ככה כדאי לראיין מועמד בלי ניסיון

אתמול בבוקר התקשרה להתייעץ איתי מגייסת שהיתה בסדנה שלי בעבר. היא סיפרה שהיא צריכה לראיין מועמד ללא ניסיון. הנה מה שהיא כתבה לי בוואטסאפ: "בוקר

דילוג לתוכן