fbpx

איך ייראה הגיוס ב-2025

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

דמיינו את זה: 2025.

שוק התעסוקה בישראל שונה בצורה דרמטית. מיליון (1,000,000) משרות נעלמות מהשוק.

מולן, ללא ספק ייווצרו עוד מאות אלפי משרות חדשות, אבל בתחומים חדשים לגמרי. תכנות בוטים, משרות הנדסה מורכבות בטכנולוגיות שעוד לא המציאו. משרות פשוטות בגיוס יתחלפו ברובוטים ומחשבים

מה זה פשוט? עוד לא ברור. אולי אפילו שלבי מיון שלמים יעברו לטכנולוגיה. כבר היום יש מערכות (https://www.crystalknows.com/ למשל), שעושות אבחון אישיותי מרתק (ובהחלט קרוב לאמיתי במקרה שלי לפחות), בלי להחליף מילה. רק דרך הנוכחות ברשת.

אז מה צופן העתיד לצוותי גיוס שלמים ב-2025? איך נצליח לגייס כל כך הרבה אנשים, בתחומים שכבר היום מאתגר עד מאד לגייס, בסביבה שרק הופכת יותר תחרותית?

3 מתוך המפתחות להצלחה –

  1. תכנון אסטרטגי לטווח ארוך. היכולת הזאת מתחילה בתפיסה עצמית כאסטרטג/ית גיוס, ולא "מנהל/ת גיוס" או רכז/ת גיוס. להוביל את התכנון האטסרטגי לטווח ארוך בגיוס.
  2. נוכחות בזירות שהעובדים שלכם (של 2025) נוכחים ומתקשרים בהן. להתחיל כבר היום כדי שכשהן יהפכו יקרות יותר ומורכבות יותר בעוד 1-2-3 שנים, כבר תהיו אקטיביים בהן, שיהיו לכם תשתיות פועלות. אל תחכו להוכחות ש"זה עובד", כי עוד רגע אתם מנפנפים לרכבת מהרציף…
  3. היכרות מעמיקה עם הדור שאתם רוצים לגייס ב-2025, כבר עכשיו. כדי שתהיה לכם שפה משותפת איתם ב-2025, ראוי להתחיל היום. ועוד מילה על מה זה "אסטרטג/ית בגיוס". אלה אנשים שרואים קדימה, מתכננים קדימה, מעצבים תהליכים שייקח להם כמה שנים להתבשל אבל כשיבשילו יאפשרו לארגון להמשיך לגייס כשאחרים לא יצליחו. יאפשרו לארגון שלכם לא לאבד מאות אנשים רק כי יחליפו אותם ברובוטים, אלא לפתח אותם ולהצמיח אותם במשך מספר שנים כדי להביא אותם להיות בעלי כישורים גמישים ושונים שמתאימים למגוון תפקידים.

האם את מוכנה לתפקידך בגיוס ב-2025?

האם אתה מוכן?

#גיוס_2025 בקישור – התוכנית המרתקת של מיקי חיימוביץ וד"ר אייל דורון. תפנו לעצמכם שעה לראות את התוכנית במלואה, אפילו שעתיים. שווה לראות פעמיים. גם בשביל עצמכם, בשביל חברים והורים, בשביל עובדים והארגון. ותודה ל Nirit Cohen שבזכות הבלוג המרתק שלה וההשראה שלו, אני לומדת וחוקרת את עולם העבודה העתידי בחודשים האחרונים. נירית מובילה בארץ בתחום ושווה לעקוב ולקרוא את מה שהיא כותבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ניהול גיוס
מה שמפתיע מנהלים לגבי תהליכי גיוס

אני פוגשת כל שבוע עשרות מנהלות ומנהלים בסדנאות שלי של ראיון התנהגותי-מצבי. הם באים ללמוד לראיין מקצועי וטוב יותר, אז אני מנצלת את ההזדמנות להסביר

חווית מועמדים
תיבת פנדורה

המושג תיבת פנדורה מגיע מהמיתולוגיה היוונית פנדורה הייתה האישה הראשונה שנבראה על ידי האלים. כל אל נתן לה תכונה אחרת, והאל הרמס נתן לה את הסקרנות

נרשמת כבר לדיוור של מורית על
גיוס עובדים?

This popup is the registration for Morit's Hebrew newsletter. If you don't read Hebrew, just click the X above.

אם גיוס עובדים מעניין אותך, הדיוור של מורית יתן לך רעיונות חדשים, תובנות מפתיעות וגישה למידע מעודכן בתחום. מורית שולחת הרבה מידע בשבילך, כדי לעזור לך להישאר בקצב מהיר ולהתעדכן בחדש בתחום לפני כולם (גם בזמן המלחמה)

דילוג לתוכן