התחבר לחשבונך
יצירת חשבון

רציתי לשאול אם פספסו אותך פעם?

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

רציתי לשאול אם פספסו אותך פעם?

לא דוקא בראיון, אלא במפגש ראשון עם מישהו.

אולי שמעת פעם משפט כמו: "חשבתי בהתחלה שאת/ה _____ אבל אחרי שהכרתי אותך יותר טוב גיליתי שממש פספסתי אותך בזמנו". או "את/ה ממש לא נראית/נראה _______" (פעם אמר לי מישהו שהוא שומע הרבה "אתה לא נראה אשרף"). זה משפט שרק אחריו קולטים את הדעות שיש למי שמולנו על המגזר/קבוצה שאנחנו שייכים אליה.

כשאני מדברת על הטיות בראיון = החלטה שמתקבלת על בסיס מידע שלא בהכרח רלוונטי / לא קשור. שמטה את ההחלטה בגלל משהו אחד ש"צובע" את כל התפיסה של המראיינ/ת ולא בצדק.

אני חושבת שזה המקור #1 לטעויות גיוס משני הסוגים. טעויות מסוג ראשון – שמגייסים עובדים שלא צריך היה לגייס, וטעויות מסוג שני, שמפספסים מועמדים מעולים.

בסדנאות, אני שומעת המון על נשים וגברים שנתפסות/ים כסנוביות / מתנשאות/ים רק כי הן מאד שקטות וקצת סגורות בקבוצות חדשות, וישר מתוייגות כסנוביות. ממש כואב לשמוע על אלה. השבוע יהיה השלישי בסדרת הוובינרים שלנו: וובינר על הטיות בראיון.

בקישורים – גישה להקלטות.

#1: איך מבררים מוטיבציה בראיון http://morit.co.il/drive-in-interview

#2: איזה שאלות לא כדאי לשאול בראיון http://morit.co.il/q_webinar/

#3: וובינר על הטיות בראיון – ב 18/3/21
http://morit.co.il/bias

ובו אני אציג בין השאר 85+ הטיות שונות בראיונות והטיפים שלי על מה לעשות עם עצמנו וגם עם המנהלים בארגון כדי לנסות לאזן אותן.

בתמונה: 3 שהם לא כמו כולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ניהול גיוס
איך מזהים פוטנציאל?

כמה דקות / שעות יש לך, להערכת הפוטנציאל האנושי של אדם? בגיוס עובדים אנחנו צריכים תוך זמן אפס ממש, תוך דקות או שעות ספורות, להעריך

ראיון התנהגותי
ככה כדאי לפתוח ראיון עומק

מה מועמדים חושבים על "ספר לי קצת על עצמך?" בפתיחת ראיון כשעשינו לפני שנתיים בערך סקר למחפשי עבודה ושאלנו את דעתם על "ספר/י לי קצת

דילוג לתוכן