fbpx

"מנהיגות בגיוס" ואומץ

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

קצת על "מנהיגות בגיוס" ואומץ.

דמיינו את המגייסת שיושבת בראיון "פאנל" עם עוד מנהל, ושומעת את המנהל שואל "אז כמה ילדים יש לך" או "את מתכננת להיכנס להריון השנה?"
דמיינו את רכזת ההשמה שסמנכ"ל משאבי אנוש אומר לה "אל תעבירי לי מועמדים מעל גיל 40, זה מבוגר מדי לתפקיד הזה"
דמיינו את מנהלת הגיוס שמבקשת להוביל קמפיין "חבר מביא חבר" בארגון, אבל המנכ"ל אומר לה שהוא לא מאמין בשיטה הזאת, אנשים סתם רוצים תגמול ולא מביאים באמת אנשים טובים.
דמיינו את המגייס ששומע מחבר על מועמד שהתראיין אצל מנהלת בארגון, והיא זלזלה בו, הסתכלה בטלפון וסמסה כל הראיון, ולגמרי לא הבינה מי עומד מולה.

עכשיו דמיינו כמה אומץ נדרש כדי לעשות שינוי בכאלה מצבים.
לעצור שאלה לא חוקית בראיון לסרב ללקוח ולא להסכים לסנן על פי גיל/מקום מגורים או כל סעיף אסור אחר ע"פ חוק להתווכח עם מנכ"ל על הפוטנציאל של "חבר מביא חבר" להביא אנשים מעולים או לעבוד עם המנהל/ת המגייס/ת ובכלל מנהלים בארגון על איך יוצרים חווית מועמד מעולה…

מנהיגות מוגדרת כיכולת להוביל אחרים למטרה משותפת, יש המוסיפים גם "במינימום סמכות". כל כך הרבה אומץ ובטחון עצמי נדרשים – בשביל לעשות את הבסיס. המהות של התפקיד שלנו.

אני מאמינה שגיוס הוא התפקיד החשוב ביותר במשאבי אנוש.
אולי בארגון כולו. בלי גיוס אין כלום. זה לב הארגון. זה לב התחום. זה שער הכניסה לארגון. אנחנו מחזיקים ומחזיקות בידיים את האנשים שבונים את הארגון, את המנהלים שממיינים וקולטים אותם.

אנחנו מעצבות ומעצבים את ה"מסננת", מכוונים מה לשאול, מנחים מה לא לשאול ואיך לפעול. נלחמות ונלחמים באומץ לשנות דפוסים ניהוליים שגויים בתוך תהליכי הגיוס, כדי למנוע טעויות גיוס וכדי שהאנשים הנכונים יכנסו כל אחד לתפקיד שמתאים לה / לו.

המפתח להמשיך ולהוביל, להמשיך להנהיג הוא ללמוד – ליישם וללמד הלאה. להדריך בתוך הארגון. לתת למנהלים ולצוות הגיוס/משאבי אנוש את הכלים הנכונים. להוביל אותם למטרה המשותפת של גיוסים נכונים.

תלמדו. תיישמו. תנהיגו ותדריכו אחרים – באומץ.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ניהול גיוס
פרספקטיבה

פרספקטיבהאחד המשפטים שאני תמיד משתדלת לזכור, הוא שההיסטוריה נכתבת מהפרספקטיבה של הכותב.ת. כלומר, אותו אירוע, מעיניים של אנשים שונים ייראה אחרת לגמרי בסיפור שכל אחת

התפתחות אישית
מספיק עם בנצ'מרק

כולנו רוצים להשוות את עצמנו לאחרים. זה מתחיל מילדות, מי יותר יפה, גבוהה, רזה, למי יש ציונים טובים יותר, מי קיבלו פרסום או קיבלו מדליה.

ניהול גיוס
זה החשוד המיידי!

זה החשוד המיידי יש בתהליך הגיוס כמה "חשודים מיידיים" בתשובה לשאלה"למה קשה לנו כל כך לגייס עובדים?".  למרות שבוודאי שיש לאותם "חשודים מיידיים" השפעה, אני חושבת

ניהול גיוס
למה ואיך להכין מועמדים לראיון

אולי זה הפוך ממה שהיה נדמה לך אינטואיטיבית (כי הרבה מראיינים מופתעים מההמלצה הזו שלי), אבל אני ממליצה להכין מועמדים לראיון. תגידו להם מה הולך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נרשמת כבר לדיוור של מורית על
גיוס עובדים?

This popup is the registration for Morit's Hebrew newsletter. If you don't read Hebrew, just click the X above.

אם גיוס עובדים מעניין אותך, הדיוור של מורית יתן לך רעיונות חדשים, תובנות מפתיעות וגישה למידע מעודכן בתחום. מורית שולחת הרבה מידע בשבילך, כדי לעזור לך להישאר בקצב מהיר ולהתעדכן בחדש בתחום לפני כולם (גם בזמן המלחמה)

דילוג לתוכן