fbpx

ככה אני לומדת על גיוס

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

אני נשאלת מדי פעם על נתונים עדכניים, דו"חות חדשים, פודקסטים, בלוגים שכדאי ללמוד מהם ועוד. האמת היא, שאני משתדלת ללמוד כל יום מכמה סיבות: קודם כל אני נהנית מזה😊 זאת האמת. מרגישה שזו ההתעמלות למוח שלי. וחוץ מזה, ככה אני יכולה להעביר הלאה, לשתף אותך בדברים הכי מעניינים שאני מוצאת ולומדת בחוץ.

אבל עם השנים מצאתי כמה מקורות מידע מרתקים, ששם כמעט כל פיסת תוכן מרתקת, מלמדת ומעניינת. מקורות שאני יכולה לסמוך עליהם ולהמליץ בלב שלם שכדאי ושווה לעקוב "אחרי המקור" ולא רק אחריי 😉

פודקסטים

Worklife With Adam Grant – Re-Thinking – הפודקסט של אדם גרנט הוא הפודקסט של TED על עולם העבודה, וזה אולי הפודקסט הכי מושקע ומהנה עבורי. אני עוקבת אחריו כבר שנתיים או יותר, ובערך דקה אחרי שהוא באוויר אני כבר מאזינה ;). גרנט מביא תמיד אורחים מעניינים, משתף בתובנות מרתקות, עם חיוך וחוש הומור נהדר שמשאיר אותי עם חיוך בסוף כל פרק. לאדם גרנט יש פתיחות אינסופית להסתכל מחדש על דברים ותובנות מהעבר, וברוח ספרו Think Again, הוא מזמין להזיז לעצמו ולנו את הגבינה סביב עולם העבודה, משאבי אנוש וניהול, כל פעם מחדש.

The Josh Bersin Company – זה הקישור לפודקסט, אבל יש לברסין גם אתר joshbersin.com עם תמלול של רוב הפרקים, ובכל פרק הקישורים למקורות מהם הוא מביא. ברסין מוביל את חברת הייעוץ שלו שעובדת עם ארגונים גלובליים, ולחברות שיש מנוי Corporate, הם מציעים ניתוחים ודוחות מתקדמים שנשמעים מרתקים (אני עוד לא הצלחתי למצוא דרך להשיג אותם אפילו בתשלום כי הם זמינים רק ללקוחות ה Corp של ברסין).
ברסין אחר לגמרי מגרנט, הרבה יותר "רציני"/אקדמי, נשמע קצת "יבש" אולי מבחינת סגנון הדיבור, ובאמת ה"קטע" שלו הוא לא הצחוקים או החיוך. הוא חוקר לעומק את עולם העבודה מתוך זוית של גיוס / טכנולוגיות מש"א / מיתוג מעסיק (הכנס האחרון שלו נקרא Irresistable – איך לבנות ארגונים שאי אפשר לעמוד בפניהם).
חוקר מרתק והניתוחים שלו של השוק תמיד חכמים ומלמדים.

גיוס ומה שמסביב – הפודקסט של טל אסייג המהממת. טל היא מנהלת הגיוס של פורטר, והיא מארחת בפודקסט אורחים שונים "מהשטח". טל סופר מקצועית, עושה עבודת הכנה יסודית לקראת כל סשן, ומביאה כל פעם אורחים שעוזרים להסתכל בצורה יצירתית על עולם הגיוס. בפרק האחרון בחנה את הנושא של השגת מטרות, לפני זה אונבורדינג, גיוס טכנולוגי ועוד ועוד. באופן אישי אני נהנית להקשיב לה ולאורחים שלה, ושמחה להפנות כשאני נשאלת וחושבת שיש בפודקסט פרק רלוונטי שכדאי להקשיב לו. חוץ מזה הוא הפודקסט הראשון שיצא בעברית על גיוס, וטל היתה זו שעזרה לי לפתוח את הפודקסט שלי 🙂 אז אני גאה ושמחה לפרגן לה.

חוץ מהם, אני נהנית להקשיב גם ל:
Upskill yourself – הפודקסט הנהדר של חלי נחמה עוזרי וניר גולן (אירחו אותי בעבר לשני פרקים, ככה הכרנו) על עולם הניהול, והם נותנים כלים לניהול ולשדרוג עצמנו.

Unlocking Us – Brene Brown ברנה בראון האחת והיחידה שחזרה לפני שבועיים אחרי הפסקה ארוכה

Dare to Lead – Brene Brown הפודקסט של ברנה בראון על מנהיגות והובלה אמיצה שחזר גם הוא אחרי הפסקה.
ולגבי ברנה בראון, אני לא אכביר במילים. היא חוקרת שעוסקת בקשר בין אשמה, בושה ואומץ, והיא בעיניי היום ברמה עולמית האורים והתומים בהבנה בשפה "פשוטה" של העולמות העמוקים הרגשיים.

הספר של ברנה בראון Atlas of the Heart מאלף. היא ממש בנתה מפה של 87 רגשות שונים, ומנתחת את הכישורים שלנו והפעולות שלנו שקשורים לכל רגש. הקשבתי לו כבר פעם וחצי באודיבל (באודיו) והזמנתי את הגרסה הפיזית כדי להעמיק בקריאה החוזרת. זה קורה לי עם ספרים פעם פעמיים בשנה. לא יותר. ואני קוראת ה-מ-ו-ן.

אז אם עברנו לספרים וטקסטים:

הבלוגים המומלצים בעולם
הבלוג של לינקדאין – Linkedin Talent Blog
מומלץ להירשם, להוריד את הדוחות, וללמוד מלינקדאין. התוכן שלהם תמיד כולל מקרים לדוגמא, אנשים שאפשר להתחבר אליהם ישירות ברשת ולשאול וללמוד מהם (עשיתי את זה כמה פעמים בעבר), והוא חדשני ומביא באמת את שיא העדכונים בעולם בתחום הגיוס.

Content Marketing Institute – ה-גוף מספר אחד בעולם שעוסק בשיווק מבוסס תוכן. הוא אתר יוצא דופן בכמות התוכן-על-תוכן. על איך ליצור תוכן מעניין ללקוחות שלכם בכל סוג תעשייה ועולם, כולל גיוס.

Rally Recruiting Marketing – אחד הגופים המובילים בעולם סביב שיווק הגיוס. עם תכנים מתקדמים מרתקים על הנושא.

Shrm.org – העמותה למשאבי אנוש האמריקאית. משתפת פעולה עם דוחות חדשניים. יש להם מנוי יחסית זול לכלים ותכנים שלהם

https://booleanstrings.com/ – האתר של Irina Shamaeva הוא המוביל לדעתי בעולם בחדשנות סביב חיפושים בולאניים. היא מציעה קורסים ועדכונים ושווה גם לעקוב אחריה בלינקדאין.

אולי קצת הצפתי אותך עד פה, אז אשאיר למייל הבא את האנשים שאני עוקבת אחריהם ולומדת מהם בארץ ובעולם (יש הרבה), ועוד כמה אתרים חשובים… טוב. קל לראות שאני אסוציאטיבית וכל הזמן נזכרת בעוד.

למרות שברור לי שאם הגעת עד לכאן, כנראה ביקרת באתר שלי ובפודקסט, אבל אני אנצל את ההזדמנות לתת לך את הקישורים הישירים, גם כדי להעביר הלאה לאנשים שאולי ירצו לעקוב:

ככה אפשר לעקוב אחריי
יוטיוב (300+ סרטונים)
ספוטיפיי (הפודקסט)
פרופיל לינקדאין שלי
דף הפייסבוק "מורית מנהיגות בגיוס"
אתר קורס הראיון ההתנהגותי-מצבי למשאבי אנוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
דילוג לתוכן