fbpx

יש מנהלים שמשאירים עלינו חותם לכל החיים

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

יש מנהלים שמשאירים עלינו חותם לכל החיים.
אני זכיתי ל-3 מנהלים כאלו.
מנהל ישיר, מנכ"ל ולקוח פנים ארגוני (מנהל מגייס).
הם בשבילי היו תמצית "אינטל". הסיבה שבגללה נהניתי כל כך מהארגון בשנים שעבדתי בו במגוון תפקידים. גם אחרי שעזבתי את הארגון, הם היו השלושה שמדי פעם בחרתי להתייעץ איתם, לשתף בהתלבטויות ולשמחתי הגדולה הם שיתפו פעולה ועזרו לי.

המנהל הישיר שלי ברוב השנים באינטל – רענן בוקלמן.
הלקוח הפנימי – יונתן ונד, מנהל הייצור במפעל בקרית גת.
והמנכ"ל המיתולוגי של רבים – אלכס קורנהאוזר ז"ל. אלכס נפטר ב 5/11/2020.

אלכס קורנהאוזר ז"ל ניהל את אינטל קרית גת והוביל את אינטל ישראל בין 2000-2007

בחמישי האחרון היה אירוע השקה לספר "המנהל האנושי. שיחות עם אלכס קורנהאוזר" שכתבה הודיה הופמן. האולם היה מלא במנהלים ומנהלות, עמיתים לעבודה באינטל. עזבתי לפני 18.5 שנים, אבל התחושה עם חלק גדול מהנוכחים היתה שרק אתמול נפרדנו. היו גם אחרות שהכרתי אחרי אינטל, אבל הכירו את אלכס "מהבית" כשכנים וחברי המשפחה. אנשים הגיעו ממש מכל קצוות הארץ, מהצפון הרחוק והדרום. התקבצנו בירושלים לאירוע המרגש.

במעט שהספקתי לקרוא בספר, הוא כתוב מרתק ומביא את תפיסתו הניהולית של אלכס שעיצבה הרבה מהתפיסה הניהולית האישית שלי. אלכס לא היה איש קל. הוא דרש הרבה מעובדיו ומעצמו, ותמיד ראה את האנשים בארגון – לפני הכל.

Human Centered organizations

היום מדברים על Human Centered organizations, על מיקוד באנשים, ומצד שני על זה שארגון זה לא משפחה. על הדיוק במילים ובתשומת הלב האנושית לכך שהאנשים מהווים את הארגון. אלכס פעל כך עוד לפני שזה היה "הטרנד". לפני 13 שנים ביקשתי ממנו לראיין אותו על תפיסת הגיוס שלו, ושיתפתי את תמלול הראיון ואת הסרטון שערכתי מתוכה כאן במאמר בלינקדאין שפרסמתי בעבר.

אני רוצה לשתף בסיפור אחד שסיפר יונתן ונד באירוע ההשקה, שממחיש את הניהול האנושי שלו:
יונתן סיפר שמונה למנהל מחלקה באותה שנה שהתחיל לימודי תואר שני. יצא הגורל ויום הלימודים שלו נפל על היום הקבוע של ישיבות ההנהלה. הוא סיפר לאלכס שמתכנן לפרוש מהלימודים באותה שנה כי היה לו ברור שכמנהל צעיר לא יוכל להיעדר מישיבות ההנהלה. אלכס מיד הודיע לו שלא יעיז לפרוש ודאג להזיז את ישיבות ההנהלה הקבועות מימי ראשון לימי שלישי. לכל מי שמכיר/ה את האתגר בהזזה אפילו חד פעמית של ישיבת הנהלה קל יהיה להבין את הדרמה הגדולה ואת ההתרגשות של יונתן שזוכר עד היום את המחווה האנושית הזו.

עוד דבר שנחרת עבורי באירוע ההשקה היה הפאנל ששיתף זכרונות מהעבודה עם אלכס. כשנשאלו על המפגש הראשון איתו כולם נזכרו בראיון שראיין אותם. חלק לפני 30 וחלק לפני יותר מ-40 שנים. התרגשתי לראות (למרות שזה משהו שאני מדברת עליו הרבה), עד כמה ראיון עבודה הוא אירוע משנה חיים שנחרת לנו בזיכרון במשך עשרות שנים. כשקראתי בספר גיליתי שגם אלכס (כמוני) נהג לספר על עצמו שאינטל היה הארגון היחיד שהתראיין אליו והיחיד שעבד בו מימיו (כעובד).

זכיתי לקבל המלצה ממנו בלינקדאין. כך כתב עליי/עבורי:

At that time on top of the above title I was also the GM of F18 (Intel's manufacturing plant in Kiriyat Gat and the President of Intel Israel). Morit worked with me on several Organizational Development and Human Resource development and Training programs. She also led the investigation in cases of harassment complains. Morit took a leadership position in proliferating the Human Dynamics employee development program within Intel Israel.

I was always impressed by her ability to balance between the employee needs and the business requirements. Morit is capable of defining a program and then work out the details of the implementation.

She has excellent listening ability and she earned the trust of all people she worked with no matter what their rank was.
Morit has a very high ethical standard and she was very much respected by her customers and peers. Morit was never afraid to express her opinions even if those may have not been popular.

אני מתרגשת עד היום לקרוא את ההמלצה של אלכס, בעיקר את 2 המשפטים האחרונים. שזכתי לאמון של אנשים שעבדתי איתם – בכל הדרגות, ושאמרתי את דעתי אפילו כשהיא לא היתה פופולרית. התנהגות שלא הרבה אהבו, חלק אפילו "התנקמו" בי בתוך הארגון בזמנו. אבל אלכס העריך ומבחינתי זה האישור שהייתי צריכה להמשיך בדיוק באותה צורה.

אני ממליצה מאד לקרוא את הספר, גאה על התרומה שלי לפרק הגיוס, בעזרת הראיון שלי עם אלכס בנושא.
יש פה ספר מרתק שהוא באמת אורים ותומים למנהלים ולניהול אנושי.

הציטוט הנהדר הזה של אלכס גרם להודיה לפנות אליו ולבקש לראיין אותו היה זה: "להיות מנהל זה תפקיד זמני. להיות בן אדם זה תפקיד לכל החיים".

ליצירת קשר עם הודיה הופמן ולפרטים על רכישת הספר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ניהול גיוס
למה ואיך להכין מועמדים לראיון

אולי זה הפוך ממה שהיה נדמה לך אינטואיטיבית (כי הרבה מראיינים מופתעים מההמלצה הזו שלי), אבל אני ממליצה להכין מועמדים לראיון. תגידו להם מה הולך

ניהול גיוס
להיכנס לראש של המנהלים בארגון שלך

להיכנס לראש של המנהלים בארגון שלך. אני רוצה להזמין אותך להיכנס לראש של המנהלים שלך, מה הם חושבים על ראיונות. מה חסר להם בתחום אני

ניהול גיוס
לא נעים לי

לא נעים לי. במפגש מנהלות הגיוס שהתקיים בשבוע שעבר דיברנו על ה"לא נעים לי" שמלווה המון מנהלות גיוס ומגייסות בתפקיד ביום יום. שי בכור הציג

נרשמת כבר לדיוור של מורית על
גיוס עובדים?

This popup is the registration for Morit's Hebrew newsletter. If you don't read Hebrew, just click the X above.

אם גיוס עובדים מעניין אותך, הדיוור של מורית יתן לך רעיונות חדשים, תובנות מפתיעות וגישה למידע מעודכן בתחום. מורית שולחת הרבה מידע בשבילך, כדי לעזור לך להישאר בקצב מהיר ולהתעדכן בחדש בתחום לפני כולם (גם בזמן המלחמה)

דילוג לתוכן