fbpx

אני סירבתי להיות כמו "שומרי משקל"

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

אני סירבתי להיות כמו "שומרי משקל". זאת באמת השורה התחתונה.

כשנמצאים בשומרי משקל (או לפחות ככה היה כשהייתי לפני 14 שנים), מסבירים לך שאם תגיעי למשקל "כבוד", תוכלי להמשיך להגיע למפגשים בלי לשלם. "הטבה", אבל בעצם יוצרים תלות. אם לא תבואי >>תעלי במשקל >> ואז תשלמי לנו כדי שנעזור לך שוב לרזות.

באמת רזיתי בעזרתם – משהו כמו 35 קילו, וברגע שהפסקתי ללכת (גירושין סבב1, שינוי מקצועי משמעותי ועוד), המשקל עלה לאט לאט. כל כך עלה, שעלו עוד 15 יותר ממה שירדו – אבל בזה אני לא ייחודית. רוב הדיאטות אם לא כולן, זה המסלול שלהן.

בקיצור, אח"כ כשחיפשתי לעצמי פתרון להתמודדות עם זה שהפריע לי המשקל בחרתי תוכנית שאני חוגגת בה 3 שנים – עם סיון אופירי, ובהזדמנות אני אכתוב על היתרונות שלי בה (בינתיים פחות 20 קילו ממשקל השיא, נשאר יציב כבר שנתיים וחצי, ושיפור דרמטי בבריאות), אבל אני לא תלויה באף אחד. אני לא צריכה את התוכנית שתשמור לי על היד כדי שאשאר באותו מקום יציב ונכון לי. שחררתי את התלות "במערכת" שהיתה לי בשומרי משקל.

כשבאתי לפתח את סדנת הראיון שלי היו כל מני קולות מסביב. אל תחלקי את המצגת. אל תחלקי את החומרים. אל תחלקי את ההקלטות. תגבילי את ההקלטות לשבועיים/חודשיים/שנה. אל תאפשרי לאנשים לעשות שוב בלי תשלום. תעשי הסמכות ותדרשי כסף כדי לחדש הסמכה. תיצרי תלות שלהם בך. תלות ששווה כסף

סירבתי.
אמרתי שאני לא מוכנה שכדי ללמוד לראיין אנשים יהיו תלויים בי

כבר לפני 17 שנים כשהתחלתי ללמד ראיון למנהלים ולמשאבי אנוש, הגדרתי לי מטרה חשובה – שלא יהיו תלויים בי. פיתחתי סדנה מאד פרקטית. הסברתי לאנשים איך "אני עושה את זה", כי כשמישהו מסתכל מהצד על איך אני מראיינת לפעמים זה נראה וואו. אומרים לי – את כל כך מנוסה/מקצועית וכו'. אני שמחה על הפירגון, אל תטעו, אבל חשוב לי תמיד להסביר כל שאלה שאני שואלת איך הגעתי אליה, איך גם הם (מנהלים/משאבי אנוש) יכולים לתכנן את השאלות שלהם.

חשוב לי שמנהלים יוכלו לראיין גם כשמשאבי אנוש לא "מחזיקים להם את היד". חשוב לי שנשות (לרוב) משאבי אנוש יוכלו להדריך את המנהלים בארגון באופן אישי וללוות אותם בהכנה לראיון. רוב הקורס שלי למשאבי אנוש בכלל ממוקד בשיחה בינן לבין המנהלים, איך לכוון ולמקד את המנהלים כשמתכוננים לגייס לתפקיד מסוים.

וכל הסיפור הארוך הזה בשביל לשתף אתכם שזה עובד!!

בשבועות האחרונים אני מקבלת תגובות מאנשים שלמדו אצלי לפני 10 ו-15 ואפילו היתה מישהי מלפני 17 שנים. פגשתי למשל סמנכ"ל משאבי אנוש שהיא עצמה לא למדה אלא מישהי אחרת למדה ולימדה אותה ומאז היא מראיינת עם השיטה ושולחת אליי את המגייסות/מגייסים שתחתיה.
אני קוראת לזה הנכדים/הנינים המקצועיים שלי. יש דורות על דורות שלמדו ולומדים אצלי ודרך ה"תלמידים" שלי שמעבירים את זה הלאה.

אין שום דבר יותר מרגש ומשמח מזה בעולם מבחינתי – היכולת לעשות תיקון בדרך שבה אנשים מראיינים. ללמד אותם לראיין בלי להיות תלויים בי או באף אחד.

לשלוח מראיינים לעולם לראיין בצורה ממוקדת, מקצועית, אנושית. בצורה שקופה, לשקף למועמדים מה למדו עליהם ולראות אם הבנתי אותם נכון. כלים לברר התנהגות מצבית משרתים אותם בדרך. מובילים לגיוסים יותר מוצלחים של אנשים מגוונים. ועוד אלף סיפורים על אנשים שאחרת לא היו מגייסים אותם וטעויות שנמנעות. אושר.

בשבוע הבא – ביום שני 13/2/2023, נפתחת סדנת ראיון חדשה. אני מתרגשת מאד לפגוש 20+ נשות ואנשי משאבי אנוש שכבר רשומים ומתכוננים לסדנה. רוצה פרטים? תכתבו לי ואשלח לכם בשמחה
בהצלחה לנו 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
התפתחות אישית
על אלימות

לא מזמן פגשתי אלימות מילולית בסדנה.אין לי מילה טובה יותר מזה לתאר את מה שחוויתי.משתתף בסדנה. בעצם שני משתתפים שהתווכחו איתי אבל בצורה אגרסיבית יוצאת

ניהול גיוס
לקרוא אנשים

פגשתי בשבוע שעבר מנהל שעבדתי איתו לפני ~20 שנה, באינטל. הוא היה אחד המנהלים שעבדתי איתם כ-HRBP. יצא לנו עוד להיפגש פעם פעמיים אחרי שעזבתי,

ניהול גיוס
שקיפות רדיקלית

אתמול ראיינתי את הבן שלי בוובינר. קשה להאמין שטום, הילד המתוק עם העיניים החומות הגדולות הזה הוא היום כבר איש בוגר, רגיש, עובד, תיכף בן

נרשמת כבר לדיוור של מורית על
גיוס עובדים?

This popup is the registration for Morit's Hebrew newsletter. If you don't read Hebrew, just click the X above.

אם גיוס עובדים מעניין אותך, הדיוור של מורית יתן לך רעיונות חדשים, תובנות מפתיעות וגישה למידע מעודכן בתחום. מורית שולחת הרבה מידע בשבילך, כדי לעזור לך להישאר בקצב מהיר ולהתעדכן בחדש בתחום לפני כולם (גם בזמן המלחמה)

דילוג לתוכן