התחבר לחשבונך
יצירת חשבון

אלה 3 הטיפוסים שהכי קשים ל"פיצוח" בראיון (וטיפים איך להתמודד איתם)

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הנה הטיפים שלי, איך להתמודד עם 3 הטיפוסים שהכי קשה "לפצח" בראיונות:

השקטים

למי שפחות בקלות משתף בסיפור חייו, עוזרות מאד שאלות "קטנות", ספציפיות.
ככל שתעמיקו בדוגמאות יהיה להם יותר קל לשתף. לשם כך שואלים בהתחלה שאלות רחבות (למשל – האם קרה לך שפרויקט שהובלת נתקע? האם קרה לך שהיתה תקלה במערכת שטיפלת בה), אח"כ שאלה יותר ממוקדת (באיזה מקרים זה קרה? מתי זה היה הכי מורכב בשבילך?), ובסוף "תני לי דוגמא למקרה אחד כזה". שם, בתוך המקרה הספציפי – יותר קל לחפור ולהבין מה קרה.

המנוסים מאד שלא מפסיקים לדבר

אצלם, כל שאלה על מקרים מהעבר יכולה לפתוח תגובות כמו "ברור, זה קרה הרבה, כל יום". או סדרת דוגמאות שקשה לעצור. כאן האתגר למגייס/ת הוא בדיוק זה – לעצור. לכוון. לא לתת לרצף הדיבור להמשיך, אלא לקחת את ההובלה והשליטה בראיון ולהגיד "סליחה, אני עוצרת אותך, רציתי להבין יותר טוב מה קרה במקרה ספציפי", ולכוון אותו/ה לדוגמאות קונקרטיות מהעבר. ככל שאתם שואלים שאלות "קטנות" גם כאן, הדוגמאות הספציפיות יעלו ויהיה פחות "מבול" של סיפורים.

מועמדים צעירים בלי ניסיון

גם אם מועמד/ת מגיע/ה בלי ניסיון, יש לו/ה רקע, התנהגות מהעבר, היסטוריה. אל תניחו שאנשים מגיעים בלי ניסיון. תנו להם לשתף אתכם במקרים מהעבר. תשאלו אותם על מצבים ספציפיים, האם הם היו בהם בעבר. כשתזהו איפה הם היו במקרים כאלה (כמו – נתת פעם שירות ללקוח שהיה לא מרוצה? קרה לך שעבדת מול מספר גורמים והיו כמה משימות שהתנגשו?), תבקשו דוגמא ספציפית. אפילו מספר דוגמאות. גם מצעיר/ה בן/ת 17-18 אפשר לשמוע הרבה דוגמאות עבר על ניסיונם. בוודאי בגילאי 20+.

האם יש עוד טיפוסים "מאתגרים" מבחינתך בראיונות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
ניהול גיוס
איך מזהים פוטנציאל?

כמה דקות / שעות יש לך, להערכת הפוטנציאל האנושי של אדם? בגיוס עובדים אנחנו צריכים תוך זמן אפס ממש, תוך דקות או שעות ספורות, להעריך

ראיון התנהגותי
ככה כדאי לפתוח ראיון עומק

מה מועמדים חושבים על "ספר לי קצת על עצמך?" בפתיחת ראיון כשעשינו לפני שנתיים בערך סקר למחפשי עבודה ושאלנו את דעתם על "ספר/י לי קצת

דילוג לתוכן