התחבר לחשבונך
יצירת חשבון

איך שאול ראיין את דוד לפני הקרב עם גוליית

תוכן עניינים

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

לפני כמה ימים זכיתי להדריך סדנת ראיון התנהגותי-מצבי בישיבת "David Shapell's Darche Noam" בירושלים.

1. זכיתי, קודם כל כי זה לא קהל "סטנדרטי" מצד אחד, ומצד שני למרות שכל המשתתפים היו בני 40-50+, הם ממש שמחו על ההזדמנות ללמוד איך טעו בראיונות שלהם בעבר. פתאום הכל התבהר וכל כך שמחו לגלות מה השאלות החדשות שהם יכולים להתחיל לשאול והשאלות ה"סטנדרטיות" שהם יכולים לשחרר. זו היתה סדנה מרגשת במיוחד, כי בד"כ בקהל מנוסה כל כך קשה למשתתפים לוותר על הרגלי העבר, ופה הרגשתי ממש ההיפך. שמחה לגלות דרך טובה יותר.  

2. זכיתי גם כי הישיבה נמצאת 3 בתים מהבית שגדלתי בו ואמא שלי גרה בו עד היום, אז הרווחתי חיבוק ובילוי עם אמא, אירוע שגם לא קורה כל יום (לצערי).

ו-3. זכיתי, כי בשישי האחרון היתה לי הפתעה.

בזמן ההכנות לשבת קיבלתי הודעה מאחד המשתתפים באותה סדנה – Rabbi Dovid Schoonmaker. הוא שיתף אותי בתובנה לגבי איזכור ל"ראיון התנהגותי-מצבי" כבר בספר שמואל א'.

בשיחה של שאול עם דוד:

"וַיֹּאמֶר שָׁאוּל אֶל־דָּוִד לֹא תוּכַל לָלֶכֶת אֶל־הַפְּלִשְׁתִּי הַזֶּה לְהִלָּחֵם עִמּוֹ כִּי־נַעַר אַתָּה וְהוּא אִישׁ מִלְחָמָה מִנְּעֻרָיו׃ וַיֹּאמֶר דָּוִד אֶל־שָׁאוּל רֹעֶה הָיָה עַבְדְּךָ לְאָבִיו בַּצֹּאן וּבָא הָאֲרִי וְאֶת־הַדּוֹב וְנָשָׂא שֶׂה מֵהָעֵדֶר׃ וְיָצָאתִי אַחֲרָיו וְהִכִּתִיו וְהִצַּלְתִּי מִפִּיו וַיָּקָם עָלַי וְהֶחֱזַקְתִּי בִּזְקָנוֹ וְהִכִּתִיו וַהֲמִיתִּיו׃ גַּם אֶת־הָאֲרִי גַּם־הַדּוֹב הִכָּה עַבְדֶּךָ וְהָיָה הַפְּלִשְׁתִּי הֶעָרֵל הַזֶּה כְּאַחַד מֵהֶם כִּי חֵרֵף מַעַרְכֹת אֱלֹהִים חַיִּים׃ וַיֹּאמֶר דָּוִד יְהוָה אֲשֶׁר הִצִּלַנִי מִיַּד הָאֲרִי וּמִיַּד הַדֹּב הוּא יַצִּילֵנִי מִיַּד הַפְּלִשְׁתִּי הַזֶּה וַיֹּאמֶר שָׁאוּל אֶל־דָּוִד לֵךְ וַיהוָה יִהְיֶה עִמָּךְ׃" (שמואל א', פרק י"ז, פסוקים ל"ג-ל"ז)

כלומר – שאול, מסתכל על דוד, הנער, הצעיר, ואומר לו "לא נראה לי שאתה יכול להתמודד עם גוליית, שכל העם חרד ממנו".

אז קודם כל, הטיות

שאול הושפע בתחילה מהמראה החיצוני, אבל לפחות – שם את זה על השולחן מול דוד ואמר לו מה ההתרשמות שלו.

כלומר, אם נלמד מזה טיפ לעצמנו היום, אם את/ה פוגש/ת מועמד/ת שלא "נראה לך" רלוונטי, שימ/י את זה על השולחן.
תגיד/י מה החשש שלך, ותחקר/י את התגובה.

וה"ראיון" עצמו:

שאול שאל, איך תילחם עם הפלישתי, אתה רק נער.
אז דוד הסביר לשאול – אם נלחמתי עם הארי והדוב, אוכל להילחם עם גוליית. 
וגם – אם ה' הציל אותי מהארי והדוב, יציל אותי גם מידי הפלישתי.

"ראיון התנהגותי-מצבי" כפול, גם לדוד וגם לקב"ה 😊

העקרון של ראיון התנהגותי-מצבי אומר

תחקרו את ההתנהגות בעבר, ותבררו האם האדם התמודד/ה עם מצבים כמו זה שאתם מתכננים עבורו/ה בתפקיד העתידי, ואיך הוא/היא התמודד/ה איתם. אם היתה לו/לה הצלחה בעבר במצבים דומים, זה ביסוס מצוין לניבוי העתיד.

תודה לרבי שונמייקר על ההפנייה המדויקת והמרתקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאמרים נוספים שנבחרו בשבילך
התפתחות אישית
לדייק

אם הייתי שואלת אותך מה חשוב לך להשיג בראיונות שלך, אני מניחה ש"לדייק" בניבוי שלך לגבי ההתאמה של המועמדים היה יעד מתאים. בד"כ מראיינים שאני פוגשת

ראיון התנהגותי
10 דקות לפני הראיון הבא שלך

כשאנשים שומעים שיש שיטה לראיון, והיא מובנית ונשענת על הכנה מראש, הם חושבים לפעמים שזה ממש כבד ועמוק ומורכב. אבל האמת היא שאפשר גם ב-10

ראיון התנהגותי
ככה כדאי לראיין מועמד בלי ניסיון

אתמול בבוקר התקשרה להתייעץ איתי מגייסת שהיתה בסדנה שלי בעבר. היא סיפרה שהיא צריכה לראיין מועמד ללא ניסיון. הנה מה שהיא כתבה לי בוואטסאפ: "בוקר

דילוג לתוכן